NA SEDMADVACÁTÉM ROČNÍKU ESKALOVALO DOBRO

Skvěle zahraný funk, silné melodie a přesné, svobodomyslné a  vypointované texty.

Kdo vystoupí na letošních Andělech?

Kdo vystoupí na letošních Andělech?

I letos se můžete těšit na netradiční hudební spojení i nominované.

2nd stage přímo před Forem Karlín

2nd stage přímo před Forem Karlín

Ceremoniál Cen Anděl letos doplní venkovní stage s Pauliem Garandem, Mydy Rabycad, Kapitánem Demem nebo Pokáčem...

Ceny Anděl 2017 už mají nominace

Ve středu 31. 1. 2018 byly na oficiální tiskové konferenci představeny nominace interpretů na Ceny Anděl...

Zasílání návrhů na nominace

Zasílání návrhů na nominace

Od letošního roku můžete prostřednictvím nominačního formuláře na webu Cen Anděl zasílat návrhy interpretů a jejich děl...

Informace o Cenách Anděl

Ceny Anděl jsou hudebními cenami České hudební akademie, které se udílejí od roku 1991. Tradičně jsou nominováni a oceňováni interpreti v hlavních, osobnostních a žánrových kategoriích. V roce 2017 došlo ke sloučení tzv. žánrových a velkých cen do jediné události s kategoriemi Skladba roku, Album roku, Skupina roku, Sólová interpretka a Sólový interpret roku, Objev roku, Videoklip roku, Síň slávy a dále Folk, Jazz, Elektronika a Alternativa. O vítězích rozhoduje Česká hudební akademie a speciální žánrové akademie ČHA – poroty sestavená z odborníků zabývajících se současnou českou hudbou.

Česká hudební akademie je tvořena velkou akademií a odbornými sekcemi ČHA pro hlasování v jednotlivých žánrových kategoriích. Velká akademie hlasuje v kategoriích základních a osobnostních, a to jednobodovým systémem – výběrem vždy jen jednoho interpreta v rámci dané kategorie. Hlasování je dvoukolové, v prvním kole hlasování může každý akademik ohodnotit jedním bodem celkem tři vybrané kandidáty z každé kategorie (tedy potenciálně obsadit tři nominační pozice pro druhé kolo hlasování) a doplnit do jakékoli z kategorií interpreta či projekt, který by tam dle jeho názoru měl být zařazen. Ve druhém kole hlasování mají všichni akademici v každé kategorii k dispozici pouze jeden hlas, kterým vždy označí jedno pro ně vítězné jméno. 

V žánrových kategoriích hlasují výhradně jednotlivé žánrové podsekce ČHA, již zmiňované žánrové akademie, sestavené z odborníků na dané hudební žánry. Z prvního kola hlasování vzejde vždy pět nominovaných, kteří následně postupují do druhého kola hlasování. V případě rovnosti bodů po prvním kole rozhoduje o nominacích předseda sekce.
 

Výsledky ročníků cen Anděl

2017
Album J.A.R. (Eskalace dobra)
Skladba J.A.R. (Zhublas)
Skupina J.A.R. (Eskalace dobra)
Sólový interpret David Stypka (Neboj)
Sólová interpretka Debbi (Break)
Objev Mirai (Konnichiwa)
Videoklip Barbora Poláková (Po válce, režie Jakub Machala, Jan Bártek)
Síň slávy Vladimír Merta
Alternativa Kalle (Saffron Hills)
Elektronika Fiordmoss (Kingdom Come)
Folk Beránci a vlci (Beránci a vlci)
Jazz Jaromír Honzák (Early Music)
2016
Album Lenny (Hearts)
Zpěvák Thom Artway (Hedgehog)
Zpěvačka Lenny (Hearts)
Skupina Jelen (Vlčí srdce)
Objev Thom Artway (Hedgehog)
Skladba Lenny (Hell.o)
Videoklip Lenny (Hell.o, režie Tomáš Kasal)
Síň slávy Věra Špinarová
Nejprodávanější deska Karel Gott (40 Slavíků)
Jazz & blues David Dorůžka (Autumn Tales)
Folk & country Martina Trchová & Trio (Holobyt)
Hard & heavy Master’s Hammer (Formulae)
Punk & hard core Ucházím (Fragmenty vášní)
Rock & pop Lenny (Hearts)
Ska & reggae The Chancers (Trigger Warning)
Alternativní hudba Martin Evžen Kyšperský (Vlakem)
Elektronická hudba dné (These Semi Feelings, They Are Everything)
Hip-hop Pio Squad (Stromy v bouři)
World music Jiří Slavík (Mateřština)
2015
Album David Koller (ČeskosLOVEnsko)
Zpěvák David Koller (ČeskosLOVEnsko)
Zpěvačka Klara. (Home)
Skupina Kryštof (Srdcebeat)
Objev Barbora Poláková (Barbora Poláková)
Skladba Barbora Poláková (Nafrněná)
Videoklip Aneta Langerová (Tragédie u nás na vsi, režie Olga Špátová)
Síň slávy Michal Pavlíček
Nejprodávanější deska Kryštof (Srdcebeat)
Jazz & blues Concept Art Orchestra (Prague Six)
Folk & country Epydemye (Kotlina)
Hard & heavy Heaving Earth (Denouncing the Holy Throne)
Punk & hard core Dezinfekce (Interval jistot)
Rock & pop Support Lesbiens (K.I.D.)
Ska & reggae Urban Robot (Urban Robot)
Alternativní hudba Květy (Miláček slunce)
Elektronická hudba HRTL (Dataloss)
Hip-hop Smack (Sick)
World music Ponk (Postfolklor)

Anděl pětadvacetiletí

Zpěvák Dan Bárta
Zpěvačka Lucie Bílá
Skupina Lucie
2014
Album Aneta Langerová (Na Radosti)
Zpěvák Michal Hrůza (Den)
Zpěvačka Aneta Langerová (Na Radosti)
Skupina Chinaski (Rockfield)
Objev Jelen (Světlo ve tmě)
Skladba Aneta Langerová (Tráva)
Videoklip Aneta Langerová (Tráva, režie Olga Špátová)
Síň slávy Hana Zagorová
Nejprodávanější deska Tomáš Klus (Proměnamě)
Jazz & blues Jaromír Honzák (Uncertainty)
Folk & country Bratři Ebenové (Čas holin)
Hard & heavy Asmodeus (Past na Davida Kleinera)
Punk & hard core Hanba (Silou kovadliny)
Ska & reggae Cocoman & Solid Vibez (Zázraky)
Alternativní hudba Kalle (Live from the Room)
Elektronická hudba Subject Lost (Expo Nova)
Hip-hop Smack (P’s a Love)
World music BraAgas (Yallah!)
2013
Album Bratři Orffové (Šero)
Zpěvák Dan Bárta (Maratonika)
Zpěvačka Lenka Dusilová (Live at Café v lese)
Skupina Bratři Orffové (Šero)
Objev Lenny
Skladba Kryštof, Tomáš Klus (Cesta)
Videoklip Monkey Business (Up to Speed Now, režie Zdeněk Suchý)
Síň slávy Petr Hapka
Nejprodávanější deska Michal Horáček (Český kalendář)
Andel Legend Award Karel Gott
Jazz & blues Beata Hlavenková (Theodoros)
Folk & country Jiří Smrž (Kořeny)
Hard & heavy Insania (Zapal dům poraž strom…)
Punk & hard core Insania (Zapal dům poraž strom…)
Ska & reggae Ting (Man vs Wild)
Alternativní scéna Kittchen (Radio)
Elektronická hudba Vložte kočku (Seat)
Hip-hop Vladimir 518 (Idiot)
World music Jitka Šuranská (Nezachoď slunečko)
2012
Album Kryštof (Inzerát)
Zpěvák Vojtěch Dyk (Live at la Fabrika)
Zpěvačka Aneta Langerová (Pár míst…)
Skupina Kryštof (Inzerát)
Objev Zrní (Soundtrack ke konci života)
Skladba Charlie Straight (Coco)
Videoklip Boris Carloff (Falling, režie Jan a Martin Živočtí)
Síň slávy Pavel Bobek
Nejprodávanější deska Jaromír Nohavica (Tak mě tu máš)
Jazz & blues Inner Spaces feat. David Dorůžka (Light Year)
Folk & country Karel Plíhal (Vzduchoprázdniny)
Hard & heavy Master’s Hammer (Vracejte konve na místo)
Hip-hop & R’n’b Hugo Toxxx (Bauch Money Mixtape)
Punk & hard core Pipes and Pints (Found & Lost‘)
Ska & reggae MikkiM (Offbeat Rhapsody)
Alternativní hudba Please The Trees (A Forest Affair)
Elektronická hudba Boris Carloff (The Escapist)
World music Tomáš Kočko a Orchestr (Cestou na jih)
2011
Album Tomáš Klus (Racek)
Zpěvák Tomáš Klus (Racek)
Zpěvačka Lenka Dusilová (Baromantika)
Skupina Mandrage (Moje krevní skupina)
Objev Goodfellas (Robbery Blues)
Skladba Václav Neckář, Umakart (Půlnoční)
Videoklip Václav Neckář, Umakart (Půlnoční, režie Tomáš Luňák)
Síň slávy Václav Neckář
Nejprodávanější deska Tomáš Klus (Racek)
Jazz & blues Vertigo (Metamorphosis)
Folk & country Druhá tráva (Marcipán z Toleda)
Hard & heavy Heiden (Dolores)
Ska & reggae Coco Jammin Production (Sklizeň)
Elektronická hudba Floex (Zorya)
Hip-hop Prago Union (V barvách)
Alternativní hudba Floex (Zorya)
World music Zuzana Lapčíková kvintet (Rozchody, návraty)
2010
Album Nightwork (Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa)
Zpěvák David Koller (Teď a tady)
Zpěvačka Lucie Bílá (Bílé Vánoce Lucie Bílé)
Skupina Nightwork (Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa)
Objev Republic of two (Raising the Flag)
Skladba Debbi (Touch the Sun)
Videoklip Nightwork (Tepláky, režie M. D. Mirčev)
Síň slávy Petr Muk
Nejprodávanější deska Kabát (Banditi di Praga)
Jazz & blues Najponk, Pivec, Hutchinson (It’s About Time)
Folk & country Traband (Domasa)
Hard & heavy Malignant Tumour (Earthshaker)
Hip-hop & R’n’b Prago Union (Dezorient express)
Ska & reggae Pub Animals (Safar-l)
Alternativní hudba Dva (Hu)
Elektronická hudba Kubátko (Vzduchoplavec)
World music BezoBratři (Bezobav)

Anděl dvacetiletí

Album dvacetiletí Lucie (Černý kočky mokrý žáby)
Zpěvák dvacetiletí Jarek Nohavica
Zpěvačka dvacetiletí Lucie Bílá
Skupina dvacetiletí Lucie
Interpret dvacetiletí Lucie
2009
Album Charlie Straight (She’s a Good Swimmer)
Zpěvák Tomáš Klus (Hlavní uzávěr splínu)
Zpěvačka Ewa Farná (Virtuální)
Skupina Monkey Business (Twighlight of Jesters)
Objev Charlie Straight (She’s a Good Swimmer)
Skladba Aneta Langerová (V bezvětří)
Nejprodávanější deska Jarek Nohavica (V Lucerně)
Videoklip Charlie Straight (Platonic Johny, režie Vít Haratek)
Síň slávy Marie Rottrová
Jazz & blues Jaromír Honzák Quintet (Little Things)
Folk & country Žamboši (Přituhuje)
Hip-hop & R’n’b BPM (Horizonty)
Hard & heavy Negative Face (Garden of Wishes)
Ska & reggae Green Smatroll (Rude Jazz)
Alternativní hudba Květy (Myjau)
Elektronická hudba Mythematica (Mythematica)
World music BraAgas (Tapas)
2008
Album Michal Horáček (Ohrožený druh)
Zpěvák Dan Bárta (Animage)
Zpěvačka Lenka Dusilová (Eternal Seekers)
Skupina Kryštof (V Opeře)
Objev Toxique (Toqixue)
Skladba Kryštof (Atentát)
Videoklip Bratři Ebenové (Folklóreček, režie Jan Bártek)
Síň slávy Katapult
DVD Blue Effect (Live & Life)
Zahraniční album Coldplay (Viva La Vida)
Jazz & blues David Dorůžka (Silently Dawning)
Folk & country Bratři Ebenové (Chlebíčky)
Hard & heavy První Hoře (Lamento)
Hip-hop & R’n’b Vladimir 518 (Gorila vs. Architekt)
Ska & reggae Prague Ska Conspiracy (Life on Ropes)
Alternativní hudba OTK (Okolo)
World music Terne Čhave (More, Love!)
2007
Album  
- Pop/dance Monkey Business (Objects of Desire and Other Complications)
- Rock Sunshine (Dreamer)
Zpěvák Matěj Ruppert
Zpěvačka Aneta Langerová
Skupina Chinaski
Objev Markéta Irglová
Skladba Tata Bojs (Pěšáci)
Videoklip Monkey Business (Kit Bike, režie Pavel Mrázek, Matěj Ruppert)
Síň slávy Karel Černoch
Nejlepší obal Monkey Business (Objects of Desire and Other Complications)
Nejlepší zvuková nahrávka Čechomor (Sváteční, Andrej Lažo)
DVD Hapka, Horáček (Strážce plamene v obrazech)
Událost Rock for People
Cena prezidenta APH Projekt Tříkrálová sbírka, Mons. Jan Graubner
Hudební osobnost Aneta Langerová
Jazz & blues Jaromír Honzák Quartet (A Question To All Your Answers)
Folk & country Traband (Přítel člověka)
R’n’b & hip-hop LA4 (Panoptikum)
Ska & reggae Sto zvířat (Rozptýlení pro pozůstalé)
Hard & heavy Insania (Rock’n’Freund)
Alternativní hudba Tara Fuki (Auris)
2006
Album  
- Pop/dance Kryštof (Rubikon)
- Rock Wohnout (Polib si dědu)
Zpěvák Matěj Ruppert
Zpěvačka Anna K
Skupina Kryštof
Objev Gipsy.cz
Skladba Kryštof (Rubikon)
Videoklip Visací Zámek (Známka punku, režie Jan Zajíček)
Síň slávy Karel Svoboda
Nejlepší obal Anna K (Večernice)
Nejlepší zvuková nahrávka Ecstasy of St. Theresa (Watching Black)
DVD Michal Pavlíček (Beatová síň slávy, koncert Sazka Arena 8.6.2006)
Událost Colours of Ostrava
Jazz & blues Ondřej Pivec & Organic Quartet (Don’t Get Ideas)
Folk & country Žamboši (To se to hraje)
Ska & reggae Švihadlo (Oči otevřený)
Hip-hop & R’n’b Pio Squad (Punk is Dead)
Hard & heavy Forgotten Silence (Kro Ni Ka)
Alternativní hudba Květy (Kocourek a horečka)
World music Tomáš Kočko a Orchestr (Popló)
Web roku Iva Fruhlingová (www.ivaf.cz)
2005
Album  
- Pop/dance Monkey Business (Kiss Me On My Ego)
- Rock Lenka Dusilová (Mezi světy)
Zpěvák Petr Kolář
Zpěvačka Lenka Dusilová
Skupina Chinaski
Objev Clou
Skladba Clou (Island Sun)
Videoklip Anna K (Cukr, režie Jakub Kohák)
Síň slávy Radim Hladík
Nejlepší obal Iva Bittová (Elida)
Nejlepší zvuková nahrávka Monkey Business (Kiss Me On My Ego, zvuk Roman Holý, Pavel Větrovec ml.)
Událost roku Colours of Ostrava
Cena prezidenta APH za charitativní počin Martina Kaderková a Aneta Langerová (Aneta pro Světlušku)
DVD Tata Bojs (Nanotour)
Jazz & blues Vertigo Quintet (Vertigo Quintet)
Folk & country Jiří Smrž (Poslední láska)
Hard & heavy Ador Dorath (Symbols)
Hip-hop & R’n’b Orion (Teritorium II)
Alternativní hudba Amemvoodoopöka (Dort jak brus)
World music Šuranská (Písňobraní)
Hudební web Kryštof
2004
Album  
- Pop Kryštof (Mikrokosmos)
- Rock Tata Bojs (Nanoalbum)
Zpěvák Dan Bárta
Zpěvačka Aneta Langerová
Skupina Tata Bojs
Objev Aneta Langerová
Skladba Dan Bárta (On My Head)
Videoklip Tata Bojs (Virtuální duet, režie Jakub Kohák)
Síň slávy Zuzana Navarová
Nejlepší obal Anna K (Noc na zemi)
Nejlepší zvuková nahrávka Tata Bojs (Nanoalbum)
Promotér Interkoncerts
DVD Monkey Business (Lazy Youth Old Beggars)
Jazz & blues David Dorůžka (Hidden Paths)
Folk & country Jablkoň (Hovada Boží / Animates Dei)
Hard & heavy Silent Stream of Godless Elegy (Relic Dances)
Dance & hip-hop Moimir Papalescu & The Nihilists (Analogue Voodoo)
Alternativa Petr Nikl a Lakomé Barky (Nebojím se smrtihlava)
World music Traband (Hyjé!)
2003
Album  
- Pop Monkey Business (Resistance Is Futile)
- Rock Kabát (Dole v dole)
Zpěvák Dan Bárta
Zpěvačka Radůza
Skupina Kabát
Objev Radůza
Skladba Chinaski (1970)
Videoklip J.A.R. (Jsem pohodlný, režie Zdeněk Suchý)
Síň slávy Jaromír Nohavica
Nejlepší obal Jaromír Nohavica (Babylon, Aleš Najbrt)
Nejlepší zvuková nahrávka Dan Bárta (Entropicture, Pavel Větrovec ml.)
Promotér Interkoncerts (Robert Porkert)
Jazz & blues Jaromír Honzák
Folk & country Radůza
Hard & heavy Endless
Dance & hip-hop Ecson Waldes
Alternativní scéna OTK
World music Gulo Čar
2002
Album  
- Pop Support Lesbiens (Tune da Radio)
- Dance Ecstasy of St. Theresa (Slowthinking)
- Rock Tata Bojs (Biorytmy)
- Jazz/blues J. Spálený, ASPM (Má vina)
- Folk Bratři Ebenové (Já na tom dělám)
Zpěvák Dan Bárta (Nervák)
Zpěvačka Kateřina Winterová (Slowthinking)
Skupina Support Lesbiens (Tune Da Radio)
Objev Black Milk (Modrej dým)
Skladba Kryštof (Obchodník s deštěm)
Videoklip Tata Bojs (Attention aux hommes, režie Jakub Kohák)
Síň slávy Michal Tučný
2001
Album Čechomor (Proměny)
Zpěvák Dan Bárta
Zpěvačka Helena Vondráčková
Skupina Čechomor
Objev Kryštof
Skladba Čechomor (Proměny)
Videoklip Tata Bojs (Duševní, režie Martin Krejčí)
Síň slávy Helena Vondráčková
Jazz & blues Night Bank
Folk Zuzana Navarová (Koa)
Country Cop
Hard & heavy Endless
Alternativní hudba Tarafuki
Lidová a etnická hudba Iva Bittová & Čikori
Trance & Dance Floex
DJ mix DJ Witch
Příslib roku Tarafuki
2000
Album Dan Bárta (Illustratosphere)
Zpěvák Dan Bárta
Zpěvačka Lenka Dusilová
Skupina Monkey Business
Objev Monkey Business
Skladba Buty (Nad stádem koní)
Videoklip Dan Bárta (Předpokládám, režie Jan Krejčíř)
Síň slávy Milan Hlavsa
Jazz & blues Roman Pokorný
Folk & country Karel Plíhal
Hard & heavy Silent Stream of Godless Energy
Taneční scéna, rap a hip hop Ohm Square
Etnická a alternativní hudba Rale
1999
Album Buty (Kapradí)
Zpěvák Dan Bárta
Zpěvačka Anna K
Skupina Buty
Objev -123 min.
Skladba Anna K (Nebe)
Síň slávy Waldemar Matuška
Jazz Jan Spálený
Folk & country Robert Křesťan & Druhá tráva
Hard & heavy Arakain
Taneční scéna a hip hop Ohm Square
Etnická a alternativní hudba sdružení Unijazz
Cena hudebních publicistů Rock for People
1998
Album Lucie (Větší než malé množství lásky)
Zpěvák Dan Bárta
Zpěvačka Lucie Bílá
Skupina Lucie
Objev Sexy Dancers
Skladba Lucie (Medvídek)
Videoklip Lucie (Medvídek, režie Filip Renč)
Síň slávy Marta Kubišová
Folk Jaromír Nohavica
Country Robert Křesťan
Pop & rock Lucie
Taneční hudba Sexy Dancers
Lidová a dechová hudba Šlapeto
Tvorba pro děti Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř (Hodina zpěvu)
Producent Ivan Král
Záznam hudb Noc na Karlštejně
1997
Album Různí interpreti (Citová investice)
Zpěvák Daniel Hůlka
Zpěvačka Lucie Bílá
Skupina Buty
Objev Daniel Hůlka
Skladba Petr Hapka, Lucie Bílá (Dívám se dívám)
Videoklip Buty (Krtek, režie Zdeněk Suchý)
Síň slávy Petr Novák
Zvuková nahrávka Dracula Komplet
Jazz Jiří Stivín
Folk Jaromír Nohavica
Country Robert Křesťan
Střední proud Lenka Filipová
Pop & rock Buty
Taneční hudba Liquid Harmony
Alternativní scéna Iva Bittová
Lidová a dechová hudba Šlapeto
Hard & heavy Kabát
1996
Album Jarek Nohavica (Divné století)
Zpěvák Janek Ledecký
Zpěvačka Iva Bittová
Skupina Žlutý pes
Objev Colorfactory
Skladba Lucie Bílá (Jsi můj pán)
Videoklip Lucie Bílá (Ave Maria, režie F. A. Brabec)
Síň slávy Jiří Suchý
Zvuková nahrávka Dracula
Jazz Ondřej Havelka
Folk Bratři Ebenové
Country Robert Křesťan
Střední proud Ilona Csáková
Pop & rock Buty
Taneční hudba Chaozz
Alternativní scéna Iva Bittová
Lidová a dechová hudba Šlapeto
1995
Album Buty (Dřevo)
Zpěvák Kamil Střihavka
Zpěvačka Lucie Bílá
Skupina Buty
Objev Alice Springs
Skladba Buty (František)
Videoklip Ondřej Havelka (Děkuji, bylo to krásné)
Síň slávy Hana Hegerová
Producent Ivan Král
Obal Ivan Král (Nostalgia)
Zvuková nahrávka No Guitars!
Zvláštní cena Muzikál Jesus Christ Superstar
Folk & country Bratři Ebenové
1994
Album Lucie (Černý kočky mokrý žáby)
Zpěvák Dan Bárta
Zpěvačka Lucie Bílá
Skupina Lucie
Objev Buty
Skladba Lucie (Amerika)
Videoklip Lucie Bílá (Zahrada rajských potěšení, režie Filip Renč)
Síň slávy Karel Kryl/td>
Producent Ivan Král
Obal Šum svistu (Rytmy z ráje)
Zvuková nahrávka Lucie (Černý kočky mokrý žáby, Milan Cimfe)
Zvláštní cena Muzikál Jesus Christ Superstar
Jazzová cena Rudolf Dašek
Folk & country Vlasta Redl
1993
Album Yo Yo Band (Karviná)
Zpěvák Ivan Hlas
Zpěvačka Lucie Bílá
Skupina Yo Yo Band
Objev Ilona Csáková
Skladba Yo Yo Band (Rybitví)
Videoklip Wanastowi Vjecy (Nahá, režie Bára Dlouhá)
Síň slávy Vladimír Mišík
Producent Ondřej Soukup
Obal Antonín Malý, Tereza Ryvolová (Hieronymus Bosch)
Zvuková nahrávka David Koller (David Koller, Milan Cimfe)
Zvláštní cena Ivan Hlas (hudba k filmu Šakalí léta)
Jazzová cena Karel Růžička (Going Home)
Folk & country Jan a František Nedvědovi (František)
1992
Album Lucie Bílá (Missariel)
Zpěvák Petr Muk
Zpěvačka Lucie Bílá
Skupina Shalom
Objev Burma Jones
Skladba Lucie Bílá (Láska je láska)
Videoklip Lucie Bílá (Láska je láska, režie Filip Renč)
Síň slávy Petr Janda (Olympic)
Producent Ondřej Soukup
Obal Wanastowi Vjecy (Lži, sex a prachy)
Zvláštní cena Les Miserables
Jazzová cena Jiří George Mráz (Catching Up)
Folk & country Robert Křesťan (Revival)
1991
Album Lucie (In the Sky)
Zpěvák Pavol Habera
Zpěvačka Bára Basiková
Skupina Lucie
Objev ZOO
Skladba Lucie (Černí andělé)
Síň slávy Karel Gott
Producent Július Kinček

Fotogalerie

Zapojte se do Cen Anděl

Pokud víte o interpretech, kteří by v orientačních seznamech předkládaných České hudební akademii za rok 2018 neměli chybět, zašlete prosím nahrávky společně se specifikacemi kategorií buď v elektronické podobě na cha@ifpicr.cz, případně ve fyzické podobě na adresu

ČNS IFPI
Česká hudební akademie
Slavíkova 15
120 00 Praha 2

Oceňováni mohou být sólové interpretky / sóloví interpreti, kteří jsou občany České republiky nebo mají na území ČR trvalý pobyt. U hudebních skupin musí tuto podmínku splňovat nejméně polovina členů. Další podmínkou je vydání nového alba* ve sledovaném období, videoklip musí být ve sledovaném období poprvé uveřejněn ve vysílání některé z českých televizních stanic nebo prostřednictvím YouTube, internetových portálů či jinou formou sdílení. Umělec může být nominován ve více kategoriích. Pravidla nominace podléhají aktuálnímu Statutu Cen Anděl.

* Novým albem se rozumí záznam na jakémkoliv zvukovém nosiči (nebo v jakémkoliv digitálním formátu) sestaveném z nových, poprvé jakkoliv uveřejněných nahrávek, do té doby na zvukových nosičích nevydaných nebo žádným způsobem nezveřejněných. Poprvé jakkoliv uveřejněné nahrávky musí tvořit nejméně 75 % z celkové stopáže alba. V případě různých verzí alba pro různé nosiče je rozhodující první vydání alba na CD.

Česká televize
Intergram
Forum Karlín
Praha
Městská část Praha 8
OSA
Spotify
IFPI